13:37
ХОРОЛЬСЬКИЙ БОТАНІЧНИЙ САД- П’ЯТЬ РОКІВ ВІД ДАТИ ОФІЦІЙНОГО ВІДКРИТТЯ

    Минулого четверга, 4 жовтня, на базі Хорольського агропромислового коледжу Полтавської державної аграрної академії відбулася Всеукраїнська науково- практична конференція з нагоди п’ятиріччя з дня створення Хорольського ботанічного саду «Теоретичні та прикладні аспекти вивчення, збереження та збагачення фіторізноманіття у науково-дослідних установах та навчальних закладах України». У роботі конференції взяли участь керівники району та міста, науковці з Києва, Полтави, Дніпра, Кременця, завідувачі природничих кафедр університетів та аграрної академії, колеги з ботанічних садів та дендропарків України.

     З вітальним словом до учасників конференції звернулися голова районної дер-жавної адміністрації Лариса Звірко, голова районної ради Віра Мартюк, перший заступник голови райдержадміністрації Сергій Абрамов, міський голова Сергій Волошин, директор Хорольського агропромколеджу Микола Чишко. Студенти ко-леджу виконали для гостей пісню «Завітайте в Хорольський наш край», яка є візи-тною карткою Хорольщини.

    Виконуючий обов’язки директора Хорольського ботанічного саду, кандидат біологічних наук, старший науковий співробітник Володимир Красовський ознайомив учасників конференції з історією створення ботанічного саду, науковими доробками співробітників та подякував усім, хто допомагав і допомагає створювати наукову установу, хто підтримує її сьогодні і завдяки кому вона відбулася. Слова подяки прозвучали і на адресу районної та міської влади, яка всіляко допомагає Хорольському ботанічному саду. За вагомий внесок у розбудову та збереження об’єктів природо-заповідного фонду України та з нагоди 5-річчя Хорольського ботанічного саду, група учасників конференції була відзначена грамотами голови Ради ботанічних садів і дендропарків України, районної державної адміністрації та районної ради, міської ради.

    Під час свого виступу, радо привітав колег на конференції доцент кафедри екології, охорони середовища та раціонального природокористування Полтавської державної аграрної академії, заслужений винахідник України Віктор Самородов, який, до речі, є головою Полтавського відділення Українського ботанічного товариства, членом ради ботанічних садів і дендропарків України. Віктор Миколайович вручив керівнику ботанічного саду Володимиру Красовському вітальну адресу від Ради ботанічних садів і дендропарків. Перед учасниками конференції також виступили: заступник директора департаменту екології та природних ресурсів Полтавської облдержадміністрації Олександр Ткаченко, завідувач кафедри ботаніки, екології та методики навчання біології Полтавського педагогічного університету ім. Короленка, доктор педагогічних наук, професор Валентина Оніпко. Вона, у співпраці із краєзнавцем Андрієм Козловим, презентувала новий збірник наукових робіт, до якої ввійшли наукові статті більше 60 авторів, та щойно випущену з друку монографію «Хорольський ботанічний сад у системі ландшафтної забудови м. Хорол», котру Володимир Красовський підготував у співавторстві з Андрієм Козловим.

    Вітання учасникам конференції від Всеукраїнської екологічної ліги висловила заступник голови ліги Олена Пащенко і передала в дарунок тритомне видання екологічної енциклопедії. Цікавими доробками поділився з присутніми професор кафедри землеробства та агрохімії Полтавської державної аграрної академії Сергій Поспєлов. Щиро привітали усіх гостей поважного зібрання член науково-технічної ради Хорольського ботанічного саду, кандидат сільськогосподарських наук, заслужений працівник сільського господарства України Григорій Шевель, доктор біологічних наук, професор Дніпровського національного університету ім. Олеся Гончара Ірина Зайцева.

    Слід відзначити, що всі виступаючі позитивно оцінили роботу керівника ботанічного саду і науковця Володимира Красовського, без ентузіазму якого і його самовідданості в роботі, неможливо уявити історію ботанічного саду. Саме він був одним із тих людей, які дбайливо плекали ідею створення Хорольського ботанічного саду, а ще зміг згуртувати навколо себе колектив однодумців.

    За п’ять років з часу офіційного відкриття установи, колективу Хорольського ботанічного саду вдалося встановити зв’язки з спорідненими науково-дослідними установами та вищими навчальними закладами. Ці дружні зв’язки сприяють розвитку установи, обміну цінним посадковим матеріалом, проводяться спільні наукові дослідження, результати яких висвітлюються у відповідних фахових виданнях. Тісна співпраця поєднує Хорольський ботанічний сад з Полтавською державною аграрною академією, Національним державним педагогічним університетом ім. Короленка, природничим відділенням Полтавського краєзнавчого музею ім. Василя Кричевського, Національним ботанічним садом НАН України ім. М.М. Гришка, який є науковим куратором установи, Хорольським агропромисловим коледжем, дослідною станцією лікарських рослин у с. Березоточі Лубенського району, Криворудським дендропарком, Устимівською дослідною станцією, Кременецьким ботанічним садом, що у Тернопільській області.

    А ще цього дня було багато подарунків для молодих ювілярів. Здебільшого, дарували книги та молоді саджанці дерев, які поповнять колекцію насаджень ботанічного саду. Приємним подарунком стала для установи і картина місцевого художника Миколи Мазуренка, яку автор передав як дарунок Володимиру Красовському.

    Після пленарного засідання конференції, її учасники здійснили екскурсію по території ботанічного саду, де також взяли участь у посадці молодих саджанців дуба черепитчастого та дуба Гартвіса в ознаменування 5-річчя з часу офіційного відкриття Хорольського ботанічного саду. Володимир Красовський розповів про багатолітні дуби, які є історією та надбанням міста і прикрасою ботанічного саду, а також презентував наукову зону установи, де закладено сад субтропічних плодових культур та повідав ще багато цікавого. Гості з захопленням слухали його розповідь, а ще - ділились враженнями про побачене і почуте.

    Конференція пройшла в дружній, теплій атмосфері і, сподіваємось, залишила у гостей приємні, позитивні враження. А Хорольському ботанічному саду бажаємо процвітання, хай повниться колекція зелених насаджень, які милуватимуть око відвідувачів ботанічного саду.

Переглядів: 452 | Додав: 2012xxxl | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Имя *:
Email *:
Код *: